Найважливішим із завдань сучасної початкової школи є розвиток пізнавальної активності школярів, формування у них допитливості, бажання пізнавати нове. Збільшення навчального навантаження на уроках примушує вчителя замислитись над тим, як підтримувати інтерес молодших школярів до навчання.
Одним з найбільш дієвих способів формування нового ставлення до навчання і пізнання є проведення предметних тижнів у початковій школі.
Цікаво, весело та пізнавально для молодших школярів пройшов Тиждень початкової школи в Мусіївському НВК з 11 по 15 листопада 2019 р. Конкурси, ігри, змагання розвивали творчість школярів, вчили бути спостережливими, кмітливими та креативними. Кожен день мав свою тематику.
Відкриття відбулося на шкільній лінійці учнів початкової школи, де всіх присутніх ознайомили з планом проведення тижня початкових класів. План містив багато цікавих та змістовних заходів, в яких взяли участь учні 1-4класів. І вже по завершенню тижня можна сказати, що сподівання учасників на отримання позитивних емоцій справдилися.
Кожен день мав певне спрямування:
- Понеділок – День математики
- Вівторок – День української мови
- Середа – День природознавства
- Четвер – День літературного читання
- П'ятниця – День пізньої осені
Навіть самі назви днів тижня говорять про широку палітру цікавих заходів, які відбулися у учнівських колективах. Їх режисерами- постановниками виступали класоводи – Шлапак Л.В., Сусоєва О. О., Лазуренко О. І., Дмитренко О. В. та вихователь ДНЗ "Калинка" групи "Капітошки" Кулішова І. В. Їх ентузіазм, творчий підхід допомогли зробити тиждень початкової школи справжнім святом, як для дітей, так і для дорослих.
Урочисте закриття тижня початкових класів відбулося на лінійці, під час якої були підведені підсумки, нагороджено переможців, роботи учнів представлені на виставці.
Перший день тижня був присвячений Королеві усіх наук – математиці. Як показує досвід, засвоєння математики супроводжується значним розумовим напруженням учнів. Для запобігання їхньої перевтоми існує чимало різноманітних методів і прийомів. У молодшому шкільному віці елементи гри підвищують працездатність, сприяють фізичному розвитку дітей, формують в них конкретні уявлення про явища навколишнього світу, полегшують оволодіння абстрактними поняттями.
Щоб зацікавленість учнів до вивчення математики не знижувалася, в цей день було проведено багато конкурсів: віршовані задачі,графічний диктант, логічні задачі, гра «Шифрувальник», гра «Годинник». В кінці дня було визнано найкращого математика.
Другий день – День української мови, всі заходи проходили під таким девізом «Думай, перевіряй, пиши!»,в рамках якого класоводами 1-4 класів на уроках української мови формували навички каліграфічного письма, самоконтролю, розвивали вміння спостерігати, аналізувати, порівнювати.
Надовго запам’ятається дітворі криптограми і метеграми, в яких діти показали свії знання и вміння. Усі учасники отримали подяки, а переможці – грамоти.
Третій день – День природознавства. Тематика проведених заходів мала таку назву «Подорож у цікавий світ природи». Інформативними та змістовними стали конкурси: осінній кросворд, вода в природі,прикмети про осінь, явища природи та загадки про природу. В кінці дня було обрано найкращого знавця природи.
Четвертий день – День літературного читання. Четвер пройшов під таким гаслом «Читай, думай, розповідай!». Дмитренко О.В. підготувала та провела гру – для учнів 1-4 класів, в ході якої разом з учнями поринула у казковий світ. Учні із задоволенням приймали участь у вікторині, відгадували загадки, впізнавали героїв українських народних казок, відгадували ребуси та виконували вправу «Намистинки». За результатами переможці гри були нагороджені грамотами та подяками. Було визнано кращого читача.
І на завершення тижня початкових класів родзинкою став виховний захід «Пізня осінь вже настала», активними учасниками якого були вихованці дитячого садка. Свято співдружності відвідали вихователі дитячого садка «Калинка», батьки, адміністрація школи. Це було справжнє святкове дійство. Гарні виступи дітей, сяючі посмішки! Потік позитивної енергії не міг не зарядити радістю та ентузіазмом і учасників, і глядачів.
Була організована виставка дитячої творчості – малюнків та виробів на тему: «Осінь в гості завітала». Всі роботи були яскраві, різноманітні, індивідуальні. Оформлення виставки дало змогу ознайомитись з творчістю не тільки учням, учителям, а й батькам та іншим відвідувачам нашої школи.
Урочисте закриття тижня початкових класів відбулося на лінійці, під час якої були підведені підсумки, нагороджено переможців. І на завершення… Ми прагнемо зробити нашу школу острівцем людяності і гуманізму, творчості й постійного пошуку. А допоможуть нам у цьому наші вихованці та їх батьки.
|